Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               23 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W środę, 26 października, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

  1. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na Mszę św. i różaniec. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 28 października – Święci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.