WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                             16 maja 2021

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

2.Przez cały maj codziennie, nabożeństwo majowe.

3.Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

4.W czwartek rocznica biskupich ks. bp Stanisława Jamrozka.

5.W piątek rocznica ingresu ks. Abp Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.

6.W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu święcenia prezbiteratu.

7.W niedzielę Zesłania Ducha Świętego-kończy się okres wielkanocny.

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się; Jacek Jan Twardy  zam. w Nowosielcach z Marzeną Grochoła  zm. w Nowosielcach zap.I- 16.05.;21 r.

8.Wnastępną niedzielę odbędzie się kwesta dla Państwa Korneli i Mateusza z Zarszyna, którzy stracili w                    pożarze swoje mieszkanie. Mają dwójkę małych dzieci 3.5 i 5 lat. Kwestować będą Strażacy z Nowosielec.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.