NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ       28marca  2021                              OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                                                      1.Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2.Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3.Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o 18.00 Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu od Ciemnicy i adoracja do 22.00

4.Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje tych którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły/ilościowy trzy posiłki w ciągu dnia w tym dwa lekkie/ obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego.Droga krzyżowa rano o godz. 9.00 O godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia) Koronka do Bożego Miłosierdzia . W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00 Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu Bożego Grobu. Adoracja do 22.00 Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować. Ofiary złożone przy adoracji krzyża w Wielki Piątek przeznaczone są na renowację zbytków Ziemi Świętej.

5.Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów o godz.13.00 i 14.00 O godz. 15.00 (w godzinie miłosierdzia) Koronka do Bożego Miłosierdzia .

6.Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz.18.00 Zabierzmy na nią świece jak i naczynia na wodę święconą.

7.Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz.6.00 Zapraszamy wszystkich parafian i gości, żeby uroczyście i radośnie ogłosili światu, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Proszę o przygotowanie orszaku procesyjnego. Niech świat usłyszy naszą radość! Msze święte o godz. 10.00 i 11.30

8.Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty. Codziennie spowiadamy z księdzem Józefem pół godziny przed Mszą świętą. Spowiedź chorych w Wielką Środę od rana.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.