DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                               6 grudnia 2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
  2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz.17.00 Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. W poniedziałek przyjdzie klas VIII, we wtorek klasa III będzie miała poświęcone medaliki, w środę kl. VII czwartek kl. VI piątek kl. V sobotę kl. IV
  3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 8.00 i 17.00 Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Informacje na ten temat można znaleźć na stoliku z gazetami. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 17.00.
  4. Można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.