TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                           13 grudnia 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  4. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 17.00 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.
  5. W środę 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie na Mszy Roratniej. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.
  6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  7. Zachęcam wszystkich  do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Codziennie spowiedź przed Mszą świętą pół godziny, jak  będzie więcej penitentów to po Mszy św. będę spowiadał. Niech rodzice dopilnują aby dzieci skorzystały ze spowiedzi. A ten ostatni tydzień żeby był dla osób starszych.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się; Futyma Rafał  kawaler zam. w Nowosielcach , Parafia   Rzymskokatolicka w Nowosielcach; Maria Gołębiowska wdowa, zm. w Skalinie , Parafia Rzymskokatolicka w Kobylance. Zap. I-13.12.2020 r. II-20.12.2020
  10. W tym tygodniu patronuje nam: w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.