DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,      24 kwietnia 2022

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

2.Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3.Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

4.We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

5.W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7,00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

6.W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).

7..Składam serdeczne podziękowanie Panom którzy pracowali przy kościele w liczbie 10 osób / czyszczenie ścian i przestawienie rusztowań i rozebrania wiatrołapu/ Bóg zapłać.

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Mateusz Kozieracki zam. w Nowosielcach z Martyną Plajzner zam. w Rymanowie zap.II-24.04.2022 r.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.