DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      13 marca 2022

1.Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

2.Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30. Przed Mszą świętą która odprawiana jest o 15.00 będzie odmawiany Różaniec.

3.Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3.Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz17.00 Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

4.W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

5.W piątek 18 marca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym w Jaćmierzu rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie.

6.Składam staropolskim  podziękowaniem Bóg zapłać tym wszystkim którzy pracowali przy remoncie kościoła w tym tygodniu.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 19 marca – Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, Opiekun Pana Jezusa.