PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                 6 marca 2022

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o 10.00 katecheza dla bierzmowanych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 17.00 Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Przed południem będę odwiedzał chorych.
  4. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
  5. W środę, 9 marca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.
  7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszamy do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
  8. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. W środę Popielcową zebraliśmy 3170,zł na pomoc dla ludzi z Ukrainy i w tą niedzielę będzie zbiórka do puszek. W poniedziałek pieniądze zostaną wysłane na konto Caritasu w Przemyślu.

9.Składam modlitewne podziękowanie tym wszystkim którzy pracowali przy przygotowaniu kościoła do remontu. Najmłodszym i tym najstarszym, paniom siostrze niech Pan wam błogosławi Bóg zapłać. Prosiłbym jeszcze o pomoc tutaj do kościoła jeśli ktoś ma czas abyśmy mogli zbić tynk ze ściany ok. 2m i przygotować ściany na położenie instalacji elektrycznej i nagłośnieniowej a później położyć nową warstwę tynku. Codziennie od 9.00 będziemy tutaj pracować.

1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Drodzy Diecezjanie, dzielcie się pokojem i nadzieją z Waszymi duszpasterzami, z siostrami i braćmi zakonnymi, z misjonarzami. Z serca dziękuję Wam, drodzy Kapłani, drodzy Siostry i Bracia, że pomimo wielu trudności, staracie się wiernie realizować powierzone Wam przez Chrystusa misje i posłannictwa. W obecnych czasach nie brakuje krzywdzących sądów wygłaszanych pod adresem osób poświęconych Bogu. Starajmy się więc tym bardziej doceniać ich życie i świadectwo. Dodawajmy im otuchy, pomagajmy w pracy, nie zostawiajmy ich samych. Otaczajmy ich modlitwą i wspierajmy dobrym słowem. Jeżeli zaś wiemy o jakichś trudnościach, nie szczędźmy postu w intencji kapłana, misjonarza czy osoby życia konsekrowanego.

12 marca 2022 r. przypada czterechsetna rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. To niezwykły kapłan i świadek wiary, głosiciel Słowa Bożego i czciciel Matki Najświętszej, a także gorliwy orędownik jedności Chrystusowego Kościoła. Kontemplując przykład jego życia, podejmijmy modlitwę w intencji powołanych do życia kapłańskiego, misyjnego i zakonnego. Jej zwieńczenie będziemy przeżywali 12 marca we wspomnienie czterechsetnej rocznicy święceń kapłańskich św. Andrzeja.

Niech Chrystus Odkupiciel, Książę Pokoju, przez swoją Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie, przyniesie nam Boży pokój! Nieśmy go wszystkim ludziom i całemu światu.