WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH                                                        1 listopada 2021

1. Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych ma bardzo radosny charakter, bowiem wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Rozkład Mszy Świętej – niedzielny. mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza Święta za wszystkich zmarłych wspominkowa o11.30 a po niej procesja żałobna na nowym cmentarzu a o 15.00 na starym cmentarzu.

2. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 7.00, 7.30 i 17.00 będziemy się modlić za zmarłych.

3. Przez cały miesiąc listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Dekret Stolicy Apostolskiej

4. W listopadzie będziemy modlić się na Różańcu czy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia i będą odprawiana Msze Święte w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.