ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA          31 października 2021

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Porządek odprawiania Mszy św. niedzielny. Po Mszy św. o 11.30 procesja na nowy cmentarz. O godz. 15.00 procesja na starym cmentarzu.

3.Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego Krąg w Nowosielcach 1 listopada jak co roku będzie kwestować przy cmentarzach. Pandemia sprawiła, że wielu ludzi odczuwa samotność i opuszczenie. Wspólnie możemy pomóc im poczuć bliskość i wsparcie. Za otwartość serca i szczerość z góry serdecznie dziękujemy.

4. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. O godz. 7.00 i 7.30 po południu o 17.00 będziemy się modlić za zmarłych.

5.  Przez cały miesiąc listopad  można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.Dekret Stolicy Apostolskiej.

6. W listopadzie różaniec czy Koronkę do Bożego Miłosierdzia będziemy odmawiać i Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

7. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. Godzinę przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem będę odwiedzał z posługą sakramentalną chorych parafian. O godz.17.00 Msza Święta do Najświętszego Serca Jezusowego.                                                                                                                                                                                                                                              9. Przypominamy, że w każdy niedzielę przed Msza św. o godz. 10.00 Koronka do miłosierdzia Bożego.                                                                                                                                                                                                10.Zachowujmy się odpowiedzialnie w czasie pandemii. Dystans dezynfekcja maseczki wietrzenie.                                                                                                                                                                                                                 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W tym tygodniu patronuje nam:                                                                                                                                 – w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.