NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                        26 maja 2024

1.Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością.

2.Z grupą dzieci z klas IV przeżywać będziemy dzień ich rocznicy Pierwszej Komunii Świętej w Uroczystość Najświętszego Ciała. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej.

3.Nasze mamy polecimy opiece Matki Najświętszej w czasie dzisiejszego majowego nabożeństwa.

4.W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00 10.30 Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze, i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Proszę o przygotowanie ołtarzy 1/Rodziców Dzieci rocznicowych 2/Róże Różańcowe 3/ Strażacy 4/ Koło Gospodyń -Gniewoszanki.

5.Do końca maja trwa w naszym kościele wspólna modlitwa maryjna. Zachęcamy do licznego udziału. 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

6.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się; Krzysztof Wróbel syn Macieja i Grażyny zam. w Lublinie z Małgorzatą Joanną Chrząszcz córką Stanisława i Lucyny zam. w Lublinie zap. II- 26.05.2024 r.

Karol Żeliszewski syn Henryka i Moniki zam. w Odrzechowej z Aleksandrą Bęben zam. Nowosielce zap. I- 26.05.2024 r.

7.Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego do wtorku do godz.16.00. Miejscem zbiórki parking przed kaplicą.

8.W sobotę także Międzynarodowy Dzień Dziecka.

9.Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa. Życzliwością otaczamy też wszystkich obchodzących w tym tygodniu imieniny i urodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 27 maja – św. Paweł VI,.

We wtorek, 28 maja – bł. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia                                                            W środę, 29 maja – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr                                W sobotę, 1 czerwca – św. Justyn, filozof i męczennik, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą.