NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                    8 stycznia 2023

1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego po zakończonej liturgii mszalnej.

1. W środę, 11 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.00

1. Dziś w Domu Ludowym o godz.16.00 odbędzie się wybór nowego sołtysa.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

1. Za chwilę zostaniemy posłani, by w naszej codzienności świadczyć o tym, że od chwili chrztu świętego jesteśmy dziećmi Boga. Niech w tym zadaniu umacnia nas