JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 listopada 2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Po Mszy Świętej o godz.10.30wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała.
  4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę.
  5. W środę, 23 listopada, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  6. Zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach wypominkowych, polecamy Bogu codziennie w modlitwie różańcowej i Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  7. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
  8. W salce parafialnej 04.12.2022 r.odbędzie sie miting AA Jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy to prosimy o kontakt.
  9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.