CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           3 lipca 2022

1.Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Gościmy w naszej parafii misjonarza ks. Adama Borutę który pracuje na misjach w Kazachstanie.

2.W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

3.W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.19.00.

4.W piątek będę odwiedzał chorych przed południem. Zmiana odprawiania Mszy św. rano o 7.00 wieczorem o 19.00

5.Zachęcamy od 4 lipca do słuchania relacji z trasy Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę w radiu Fara i do udziału w sztafecie różańcowej.

6.Sprawozdanie finansowe będzie ogłoszone w następną niedzielę. W banku prowadzone są zmiany w logowaniu i od piątku nie można było się zalogować. Dobiega końca robienie instalacji elektrycznej w kościele i przygotowujemy się do nałożenie nowych tynków. Za wszelką pomoc materialną i duchową składam wszystkim podziękowanie – Bóg zapłać.

7.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.