NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                           12 czerwca 2022

1.Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2.W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.

3.W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.00 i 10.30. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz.10.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pierwszy ołtarz przygotowuje młodzież kl. VIII Drugi Koło Gospodyń Gniewoszanki. Trzeci Rodzice dzieci klas IV rocznicowe. Czwarty Ochotnicza Straż Pożarna z Nowosielec. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców codziennie pół godziny przed Mszą św.

4.Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.