WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                  29 maja 2022

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu.

2. Jutro w Parafii Sanok-Dąbrówka ks. abp Adam Szal udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży na Mszy św. o godz. 17.00

3. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz.18.00

4.We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

5.W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci.

6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania Adoracja Najświętszego Sakramentu godzię przed Mszą Św.

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź święta od godz. 17.00 Od rana będę odwiedzał chorych.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej Fatimskiej. U ks. Dziekana w Farze o 7.30 Męski Różaniec,

8.W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

9.Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz.10.00 Podziękowanie składam Panom którzy budowali rusztowanie w naszym kościele-Bóg zapłać.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.