Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA WIELKANOCNA                                      17 kwietnia 2022

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                             

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich gości i parafian. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

 

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. Podziękowanie składam Siostrom szczególne podziękowanie Siostrze Hiacyncie zakrystiance. Osobom którzy pomagali przy tworzeniu ołtarza ciemnicy i grobu pańskiego. Wszystkim którzy byli na adoracji w Triduum Paschalnym. Panu organiście i chórkowi który przez ten czas tworzył oprawę całej liturgii. Lektorom ministrantom za posługę przy ołtarzu. Strażakom za udział w dzisiejszej procesji eucharystycznej, Młodzieży która niosła obrazy feretrony na procesji. Wszystkim dziękuję choć może nie byli wymienieni. Niech Zmartwychwstały Jezus darzy swym błogosławieństwem.

 

  1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

  1. Chrześcijanin to człowiek radosny. Dzisiaj mamy najlepszy powód do świętowania! Kiedy wrócimy do naszych domów i naszej codzienności, opowiedzmy wszystkim, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Podzielmy się tą radosną wiadomością z innymi.