CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz.15.30 Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.00 Spowiedź od godz.16.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej
  4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.17.30
  5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
  6. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.30 i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości lub datki pieniężne które zostaną przekazane rodzinom potrzebującym, które są w naszej wspólnocie parafialnej z Ukrainy. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia. Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego przygotowuje paczki na święta dla tych rodzin.

8.Kieruję prośbę do osób które by mogły przyjść w sobotę  pomoc ściągać farbę                 która nałożona jest na tynk w kościele.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych                    darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.