TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                  12 grudnia 2021

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana.
  2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.
  3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
  4. Zapraszam dzieci i młodzież aby skorzystała z Sakramentu Pokuty i wszystkich abyśmy przygotowali się duchowo na Święta Bożego Narodzenia. We wtorek będę spowiadał klasy 4 i 5 w środę 6 i 7 we czwartek kl. 8 Po Mszy świętej wieczornej spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W piątek będę odwiedzał z posługą sakramentalną chorych przed południem. Proszę o zapis w zakrystii.
  5. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.
  6. Składam podziękowanie tym którzy pracowali przy tworzeniu pomieszczenia na                magazyn na czas remontu kościoła-Bóg zapłać.
  7. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz sianko przygotowane przez ministrantów.
  8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.