DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     12 września 2021

1. Dzisiaj w Warszawie beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackj.  Rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Dziś Mszy św. o 11.30 nie będzie.
  2. W następną niedzielę po Mszy Świętej o 11.30 spotkanie rodziców młodzieży przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
  3. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  4. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  5. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz.18.00 uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży,
  6. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Afganistan.
  7. Ks. Prałat Józef Kasperkiewicz prosi o modlitwę, będzie głosił misje parafialne od piątku w Dudyńcach.                                8.Można nabyć w zakrystii wydanie Gościa o Prymasie Wyszyńskim i Róży Czackiej koszt egzemplarza 10.00 zł
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  2. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.