CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                         20 grudnia 2020

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

1. Do czwartku włącznie roraty o godz.17.00 i 7.00 we czwartek , zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia nowenna po rannej Mszy Świętej o 7.00

1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy zapraszamy wszystkich parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

1. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego.
  2. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się; Futyma Rafał  kawaler zam. w Nowosielcach , Parafia Rzymskokatolicka w Nowosielcach; Maria Gołębiowska wdowa, zm. w Skalinie , Parafia Rzymskokatolicka w Kobylance. Zap.. II-20.12.2020
  1. Intencje
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.                                                                                                      – w sobotę 26 grudnia – św. Szczepan, pierwszy męczennik, jeden z siedmiu diakonów wybranych przez apostołów.