TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                             18 kwietnia 2021

1.Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2.W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

3.Skończył się Tydzień Miłosierdzia składka zbierana dziś do puszek na potrzeby Caritas. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W poniedziałek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa na nabożeństwo.

4.Przeprowadzany jest spis powszechny w naszej Ojczyźnie i jest on obowiązkowy. Na stronie spis.gov.pl dostępny jest formularz spisowy do samospisu. Mieszkańcy, którzy nie będą mieli możliwości spisania się samodzielnie będą mogli skorzystać z punktu spisowego utworzonego na terenie gminy.

5.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki             Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Intencje. Zostały zrobione dywaniki do nowych ławek.

7. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski.