PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY                      5 kwietnia 2021

Radość Wielkiej Nocy nadal w nas trwa. Chcemy jak niewiasty idące do grobu, by namaścić ciało Jezusa, odkryć ponownie, że On zmartwychwstał, i tę radość ponieść w świat, dzielić się nią ze wszystkimi. Chrystus zmartwychwstał, śmierć nie ma już nad Nim władzy. Zmartwychwstał i my zmartwychwstaniemy!

1.Dzisiejszymi ofiarami na tacę wspieramy uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce.

2.Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, dzięki którym liturgia Triduum Paschalnego i poranka wielkanocnego miała taką oprawę. Szczególnie dziękuję wszystkim, którzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, o całe zaplecze. Zawsze możemy liczyć na pełne zaangażowanie liturgicznej służby ołtarza. Chcę też podziękować tym wszystkim którzy składali ofiary na zakup kwiatów na święta. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów zmierzających do Emaus.

3.W piątek będę odwiedzała osoby których nie odwiedziłem przed świętami ze względu na pogrzeb naszej parafianki. Proszę zapisy w zakrystii. W piątek nie obowiązuje post. W następną NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO zmiana tajemnic różańcowych.

4.Chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom którzy złożyli ofiary na zakup nowych ławek i konfesjonału do kościoła. Została dokonana renowacja ambony z kościoła i chrzcielnicy. Został zrobiony pulpit do przewodniczenia w czasie liturgii. Chciałbym  podziękować Radnym z Rady Duszpasterskiej za zbiórkę I kwartału 2021 roku i wszystkim ofiarodawcom. Przygotowujemy pomieszczenie na magazynowanie uposażenia kościoła na czas remontu, a także wszystkie pozwolenia na przeprowadzenie remontu kościoła.