DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 września 2024

1. Słowa Jezusa skierowane do głuchoniemego są wezwaniem dla każdej i każdego z nas, aby otworzyć się na Boże działanie. Bóg w nas i przez nas pragnie dokonywać wielkich rzeczy.
  2. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, przed błogosławieństwem mszalnym odbędzie się poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów. Dziś rocznica beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej.
  3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania.
  4. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie [szczególnie w Ukrainie], wzajemne zrozumienie i poszanowanie się narodów świata. Te intencje dołączymy do odprawianej w tym dniu Nowenny Nieustannej.
  5. W piątek, 13 września, zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej z Fatimy.
  6. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża.
  7. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie po sumie.
  8. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W piątek, 13 września – św. Jan Chryzostom, który zasłynął pięknymi i przemawiającymi do serca wiernych kazaniami.