DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2024

1.Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2.Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej

3.Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże.Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.

4.Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek wieczorem zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołanych oraz o powołania. Godzinę przed Mszą Święta adoracja Najświętszego Sakramentu  również okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W pierwszy piątek przed południem odwiedzę chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi.

W pierwszą sobotę Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.                                                                                                                    6.W przyszłą niedzielę dzień liturgicznego święta Narodzenia NMP- modlitwy dziękczynne za zbiory i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników.                                                                                                                                                                                           7.Pogrzeb +Zdzisław Mazgaj we wtorek Msza pogrzebowa o 13.00; +Szal Roman we środę o godz. 13.00. +Andrzej Łakus w czwartek o godz. 13.00 Po Mszy św. wieczornej różaniec i koronka w poniedziałek i wtorek, środa, różaniec i koronka o 12.00 przed pogrzebem o godz. 13.00 Msza św.pogrzebowa. Dobry Jezu a nas Panie….                                                                                                                       8.Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.

W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.