Ogłoszenia parafialne

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Liturgia słowa przypomniała o potrzebie świętowania dnia poświęconego dla Pana.

 

2.Wczoraj, 1 czerwca, przypadł Międzynarodowy Dzień Dziecka.

 

3.Dzisiejsza niedziela w naszej o Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.

 

4.Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od poniedziałku do czwartku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej. Od piątku przed wieczorną Mszą Świętą.

 

5.Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała. W czwartek po procesji i nabożeństwie błogosławieństwo dzieci i poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.

 

6.W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do południa będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.

 

7.W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowuje się; Karol Żeliszewski syn Henryka i Moniki zam. w Odrzechowej z Aleksandrą Bęben zam. w Nowosielcach zap. II- 02.06.2024 r

 

9.Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy,

W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii.

W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego