Ogłoszenia parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                    12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2.Każdego majowego wieczoru zapraszamy na wspólną modlitwę maryjną: o godz. 18.30 – nabożeństwo majowe w kościele.

3.W ubiegły piątek rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela.

4.Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.

5.Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Każdego dnia przed Mszą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.

6.Odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod koniec tego miesiąca. Termin zostanie podany pod koniec maja, godzina jak i miejsce zbiórki.

7.Spotkanie Rady Duszpasterskiej w sobotę po nabożeństwie majowym

8.Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice, przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.