Ogłoszenia parafialne

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY,                                                      7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO      

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2.Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.

3.W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

4.Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragniemy przekazać nasze serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach…

5.Dziś rozpoczyna się peregrynacja i intronizacja obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach. Przyjmując obraz Najświętszego Serca Jezusowego podziękujmy za łaski które otrzymujemy od Niego i wypraszajmy aby On prowadził nas drogą naszego uświęcenia. Przyzywajmy pomocy bł. Rodziny Ulmów aby Ona wstawiała się za naszymi rodzinami i żyjmy ich wartościami, którym byli wierni.