TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                  3 marca 2024

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś po południu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z nauką pasyjną, a w piątek Droga Krzyżowa:

1. W środę o godz. 18.00 nawiedzi naszą Parafię Nowosielce obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przewodził tej uroczystości będzie Ks. Abp Józef Michalik. Przyjazd obrazu przed 18.00 Rozpoczniemy śpiewem Litanii do NS Jezusowego 10 min przed przyjazdem obrazu. Ks. biskup i proboszcz ucałują obraz i zostanie okadzony i wprowadzony do kościoła…..

1. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 15.00 we wtorek próba wszystkich którzy uczestniczą w liturgii.

1. Kurs przedmałżeński w dniach 8-10 marca 2024 w Parafii p.w. Chrystusa Króla w Sanoku zapisy tel. kontaktowy 606 364 740

1. Przypominamy o „Jałmużnie postnej” – wielkopostnej akcji CARITASU. rozprowadzane wielkanocne paschaliki i dochód z ich sprzedaży zasili oddział CARITASU.

1. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.

1. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

W poniedziałek, 4 marca – św. Kazimierz królewicz, gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Bożej, który bronił najuboższych i najbardziej potrzebujących, stając się ich orędownikiem wobec swojego ojca, polskiego króla, Kazimierza Jagiellończyka.