Ogłoszenia parafialne

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    29 stycznia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

2.W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz.8.00 i 17.00.

3.Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. Godzinę przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Po Mszy św. porannej będę odwiedzał chorych naszej Parafii. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

5.Bezpłatne komputerowe badanie wzroku w Wiejskim Ośrodku Zdrowia 30.01.2024 r. od godz. 10.30-11.30 rejestracja w Ośrodku Zdrowia  Nowosielce.

6.Na Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Metropolita Przemyski Ksiądz Arcybiskup Adam Szal, udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zamieniając post na jałmużnę.

Każdego, kto skorzysta z dyspensy w dniu 2 lutego zachęca się do złożenia ofiary (jałmużny) na zakony kontemplacyjne lub na misje święte.

W tym tygodniu patronuje nam:

Wtorek, 31 stycznia – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł

 

W czasie tej Mszy Świętej słuchaliśmy słowa Bożego. Niewątpliwie uderzyło ono w demony, które nas kuszą do złego. Pamiętajmy jednak, że one nigdy nam nie odpuszczą, aż do naszej śmierci, więc karmmy się tym świętym słowem nie tylko w czasie Mszy Świętej, ale również w naszej codzienności. Sięgajmy po słowo Boga, które ma moc.