Ogłoszenia parafialne

  1. NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete 17 grudnia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w środę od 10.00-12.00 po południu 15.00-17.00 o 16.00 będzie kolacja dla księży. Chorych będę odwiedzał z posługą sakramentalną we czwartek do południa. Po południu będziemy spowiadać w Farze i u Franciszkanów.

 

2.W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Wszystkich, którzy chcą włączyć w to błaganie, zapraszamy w tygodniu na Roraty, które celebrujemy według następującego porządku:

 

3.Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej (pozostał już zaledwie tydzień, albowiem tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych). Postarajmy się o ich piękny, chrześcijański obchód… W polskiej tradycji wyraża się to zwłaszcza przez dzielenie się opłatkiem w wigilię tej uroczystości.

 

4.W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 24.00 Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę 8.00 i 10.30

 

5.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia przekazujemy nasze serdeczności i życzenia.