TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       19.11. 2023

1.Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

2.We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.

3.Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszego Pana Organistę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej pomocy.

4.Podziękowanie dla Parafii Nowosielce za kwestę dla Gminy Niżna Sitnica na Słowacji, którą przeprowadziła Ochotnicza Straż Pożarna. Zebrano 1898,50 zł. i 5 euro, łącznie z terenu Gminy Zarszyn zebrano 13 553,73 i 5 euro. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5.Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Jest to uroczystość odpustowa w Parafii Rzymskokatolickiej w Sanoku na ulicy Św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu patronują nam:

Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).

Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 24 listopada – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862