Ogłoszenia parafialne

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     12 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę.

 

2.W środę podczas Nowenny w ręce Pani naszych losów złożymy nasze osobiste sprawy, ale także te związane z przeciwnościami w budowaniu lepszego jutra naszej ojczyzny.

 

3.Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

 

Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV,

 

Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży .