SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                30 lipca 2023

1.W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu..

2.We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła.

3.Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

4.W środę podczas Nowenny zanosimy nasze prośby do Matki nieustannie nam pomagającej.

5.W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona wszystkich proboszczów.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwszopiątkowy objazd chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od rana.W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej

7.W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu potęgi Bożej.

8.W piątek, 28 lipca 2023 r., w 77. roku życia i w 52. roku kapłaństwa zmarł ks.  Waldemar Gawron, kapłan diecezji kieleckiej, potem sosnowieckiej,
który po przejściu na emeryturę posługiwał w Sanoku Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 3 sierpnia 2023 r. o godz.12.00 w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku (Fara).
Po Mszy św. nastąpi pochówek na Cmentarzu Centralnym.

W tym tygodniu patronujĄ nam

Poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe).

Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu (wspomnienie obowiązkowe).