DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                25 czerwca 2023

1.Dziś oddajemy cześć naszej Patronce NMP Nieustającej Pomocy. Księdzu Zbigniewowi Proboszczowi z Sanoka Parafii Chrystusa Króla składam podziękowanie za wygłoszone Słowo Boże.

2.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

3.W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny

4.W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski.

5.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

6.Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do spowiedzi świętej codziennie. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.

7.Zmarł Ryszard Nowak różaniec w niedzielę i poniedziałek o godz. 18.00 i we wtorek o 13.00. Msza pogrzebowa we wtorek o godz.14.00 Wieczny odpoczynek radź mu dać Panie…

W tym tygodniu patronujE nam:

Środa, 28 czerwca – św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).