NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                       4 czerwca 2023

1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2.W środę podczas Nowenny o godz. zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.

3.W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz.8,00 i 10,30 Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pierwszy ołtarz przygotowuje młodzież kl. VIII. Drugi Koło Gospodyń Gniewoszanki. Trzeci Rodzice dzieci klas IV rocznicowe. Czwarty Ochotnicza Straż Pożarna z Nowosielec. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców codziennie pół godziny przed Mszą św.

4.Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz.10.30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

5.Zbiórka elektronarzędzi koło kaplicy / figura św. Józefa/ do godz. 12.00 we wtorek. Zbiórka jak co roku organizowana. Zachęcamy do pomocy misjom.