Ogłoszenia parafialne

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       7 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

 

  1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 10 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

 

  1. W środę spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W piątek spotkanie z ministrantami po Mszy św.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. Z okazji trwającego Roku św. Józefa redakcja przygotowuje specjalne, okolicznościowe wydanie Gość Niedzielny Ekstra, które będzie w całości poświęcone św. Józefowi opiekunowi Świętej Rodziny. Wydanie przed 14 marca cena 9 zł. Ok.100 stron. Zachęcamy do zapisu na ten egzemplarz Gościa.

 

  1. W tym tygodniu patronuje nam:

 

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.