Ogłoszenia parafialne

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku.

2.W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 8.00 i 17.00

3.Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz.16.00

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30 spowiedź od godz.16.00;

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.17.00

5.Najbliższa niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.

6.Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  niedziela, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.