CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               31 stycznia 2021

1.Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują.

2.We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz.8.00 i 17.00 Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi.

3.W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4.W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą świętą

5.W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej błogosławieństwo chleba.

6.W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź od godz.16.00

7.W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.

8.Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone na tacę i do skarbonki na cele wspólnoty parafialnej /czwarty kwartał/ utrzymanie świątyni oraz na kolędę. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

9.Zostały zakupione organy gdzie Siostra Amabilis wprawia się w ten instrument. Koszt tych organów to 8.500 zł. Z ofiary kolędowej przeznaczam 1.500 zł.

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11.W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł Tadeusz Buszta tato ks. Wiesława z Pisarowiec i mama ks. Kazimierz Gagatko i Wanda Batycka. Pogrzeb zmarłej Wandy Batyckiej we wtorek. Dziś i jutro różaniec i koronka..o godz. 17.30 we wtorek o 12.00 Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00 Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Ojcze nas…Wieczny odpoczynek…

12.W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.