Ogłoszenia duszpasterskie

 DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                              28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2.Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła w następną niedzielę.

3.Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4.W każdy wtorek marca po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy szczególnie mężczyzn naszej parafii (młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków) na modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa, abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

5.1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

6.W pierwszy czwartek marca o będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą św.

7.We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz.17.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Drogę Krzyżową poprowadzą kandydaci do bierzmowania. Przed Drogą Krzyżową zostaną poświęcone dla nich krzyżyki. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.15.00 Msza święta i gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy.

8.Intencje. Dziś po Mszy św. i gorzkich żalach spotkanie na plebanii z Radą Duszpasterską. W tym tygodniu rozpocznie się zbiórka z kwartału na remont kościoła. We czwartek zostanie przywieziony zrobiony nowy konfesjonał. Podpisałem umowę z wykonawcom farmy fotowolganicznej która ma powstać maj czerwiec w Izdebkach.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł January Komański. Msza pogrzebowa we wtorek o godz13.00. Dziś różaniec i koronka o godz16.30 w poniedziałek ogodz.17.30 we wtorek o godz. 12.00  Pomódlmy się o Boże Miłosierdzie dla  jego duszy. Ojcze nasz…Wieczne odpoczywania radź mu dać Panie…….

11.W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.