Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
  2. Dzisiejsza niedziela jest przede wszystkim dziękczynieniem naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
  3. W środę podczas nowenny po Mszy św. zwracamy się ku Matce, która jest dla nas Mistrzynią życia duchowego. Prośmy Ją o pomoc w głębszym rozumieniu tajemnic Bożych.
  4. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 8.00 i 10.30 procesja do czterech ołtarzy na placu przy kościele. Ołtarze będą przygotowywać. 1. Rodzice dzieci klasy IV 2. Róże różańcowe. 3. Stowarzyszenie św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego 4.Strażacy. W tą Uroczystość dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą św.
  5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała.
  6. Bierzmowanie klas VIII w naszym dekanacie odbędzie się 2 lipca o godz.16.00 w Parafii Sanok Dąbrówka.
  7. Składam serdeczne podziękowanie dzieciom pierwszokomunijnym ich rodzeństwu rodzicom i wszystkim osobom które pracowały przy porządkowaniu kościoła i obejścia- Bóg zapłać.
  8. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych
    W tym tygodniu patronują nam:
    • 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
    • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.