28 Niedziela zwykła 2020

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          11 października 2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

1. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

1. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii. Szczególnie będziemy ich polecać również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz.17.00 Wszystkich serdecznie zapraszam

• W  niedzielę po Mszach Św. prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT ‘’,którego celem jest zakazanie tzw.’ ’parad równości. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką a propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce. Zabrać ze sobą numer PESEL-u
  • Zmarł z soboty na niedzielę Stanisław Ziarko. Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia w niedzielę i poniedziałek o godz.18.00 we wtorek o godz. 12.00 i o 13.00 Msza Święta pogrzebowa. Dobry Jezu a nas Panie daj mu wieczne spoczywanie, niech odpoczywa w pokoju. Amen

W tym tygodniu patronują nam:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.