Ósma Niedziela Wielkanocna czyli Zesłania Ducha Świętego

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. 8.00 i 10.30
  3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich.
  4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.
  5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na Eucharystię.
  6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy czwartek miesiąca w tym czasie również okazja do spowiedzi św. W piątek przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta połączona z nabożeństwem fatimskim.
  8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
  9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
  10. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 8 czerwca o godz.16.00
    Spotkanie ministrantów we czwartek po Mszy św. obecność obowiązkowa.

W tym tygodniu patronują nam:

• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
  • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.