CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                           18 grudnia 2022

1.Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

2.W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3.Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Pół godziny wcześniej serdecznie zapraszamy na celebrację godziny czytań, aby wspólnie śpiewając psalmy, oczekiwać przyjścia Pana. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 8.00 i 10.30

4.W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

5.Składam podziękowanie wszystkim osobom którzy w sobotę z magazynu przywieźli ołtarze do kościoła. Pracę będą jeszcze trwały do czwartku. Na piątek rano prosiłbym przywiezienie ławek i posprzątanie kościoła.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

7.Zmarł,  Marian brat naszej Siostry Hiacynty zakrystianki wypraszajmy dar życia wiecznego dla Niego. Ojcze nasz… Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.