DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 19 czerwca 2022

1.Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

2.W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach. W następną niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Suma odpustowa o godz. 11.00 Przewodniczył będzie ks. Dyrektor Caritas ze Zboisk. Proszę o przygotowanie procesji która będzie wokół kaplicy.

3.W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

4.W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz.8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

6.W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

7.Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz.18.00. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

8.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Mazur Michał zam. w Mielcu, kawaler z Elwiną Małgorzatą Tutak zam. Nowosielce, panną zap. I-19.06.2022 r.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

10.W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do domu Ojca Łucja Furła. Dziś różaniec i koronka będzie odmawiana o godz.16.00 O 17.00 Msza św. pogrzebowa Niech dobry Bóg przyjmie ją do niebieskiej ojczyzny.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.