CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                     8 maja 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8

1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską.

1. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz.18.00, w niedzielę o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

1. Od soboty odbędzie się zbiórka II raty na remont kościoła. Za pomoc materialną i duchową chciałbym podziękować osobom i rodzinom.

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się; Andrzej Tomasz Sołtysik zam. w Nowosielcach, kawaler z Aleksandrą Łucją Wojtuszewską zam. w Niebieszczanach, panną zap. I-08.05.2022 R.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.