PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                      3 kwietnia 2022

1.Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2.Nabożeństwo gorzkich żali o godz. 15.30

3.W środę, 6 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 7.00 Spowiedź wiekopostna przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 15.00 do 17.00 Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 7.00

5.W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz18.00 Przed południem będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną. Proszę o zapis w zakrystii te osoby które nie były odwiedzane przez kapłana.

6.Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

7.Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

8.Składam staropolskim podziękowaniem Bóg Zapłać Panom którzy pracowali w kościele czyszcząc ściany z farby i postawiali rusztowanie do dalszych prac. Dziękuję tym Parafianom którzy składali ofiary na prace remontowe kościoła.

9.Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się Mateusz Marszał zam. w                           Zarszynie stanu wolego z Eweliną Jagoda Adamska zam. w Nowosielcach                     stanu wolnego zap.I-03.04.2022

10.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.