CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    30 stycznia 2022

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  2. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 8.00 i 17.00
  3. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy  czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz.16.00                                                               w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.00, spowiedź od godz.16.00; Od rana będę odwiedzał z posługą sakramentalną chorych naszej Parafii. Będę udzielał Sakrament Chorych. Proszę o zapis osób których nie odwiedzałem.                              w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej
  1. Składam wszystkim Rodzinom podziękowanie za ofiary kolędowe. Część tych pieniędzy będzie przeznaczona na zakup płytek kolorowych do kościoła a także na zapłacenie prądu. Proszę o zbiórkę w następną niedzielę na ministrantów. Zbiórkę będą przeprowadzać przed Mszą świętą przed kościołem.
  2. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.          W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan,                        założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna                       orędowniczka w pożarach.