Ogłoszenia parafialne

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                      5 grudnia 2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej w następną niedzielę możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

  1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja na Mszy Świętej. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 

  1. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, bądźmy naśladowcami św. Mikołaja.

 

  1. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz.8.00 i 17.00. Na Mszy wieczornej poświęcenie medalików dla dzieci klas III

 

  1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie o godz.17.00 Serdecznie zapraszamy!

 

  1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie służę posługują kapłańską w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

  1. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także do nabycia pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

 

  1. Podziękowanie składam Panom którzy zaczęli budowę magazynu. Staropolskim podziękowaniem –Bóg zapłać.

 

  1. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.