DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   10 października 2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra.
  2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
  3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie po Mszy św. na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
  4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
  5. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
  6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Można zabrać ze sobą formularze wypominków.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  8. W tym tygodniu patronują nam:

w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu                   zgromadzeń bezhabitowych;

w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.